33.8 C
Скопје
19:05 - 22 јули, 2024

Ознака : bdqababa

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Најпознатиот тетовски актер Гиге ја испеа “Б’дњабаба” во свој стил (ВИДЕО)

Еспресо
Почитувајќи ја традицијата на маскирање по повод христијанскиот празник Бадник во градот под Шара, познатиот тетовски актер Глигорие Стојановски – Гиге имаше специфична маска. Гиге...