3.8 C
Скопје
20:36 - 5 декември, 2023

(Видео) Теа Таировиќ ги стави мажите на мака: „Замеша“ диво во проѕирен фустан

Теа Таировиќ моментално важи за една од најбараните, но и најатрактивните млади пејачки во регионот, а сега оваа титула ја оправда кога на настапот се појави во предизвикувачка гардероба.

Позната по своите танцувачки вештини, Таировиќ на сцената излезе во долг фустан со голем шлиц на ногата до колковите.

@muzikabiosamtu

Vise snimaka sa ovog nastupa u Tea Tairovic Vol 6 #muzikabiosamtu #muzikazasvavremena #muzikasabalkana #teatairovic

♬ original sound – Muzika Bio Sam Tu – Muzika Bio Sam Tu

Додека играше на ритамот на својот хит „Израел и Палестин“, таа со своите веќе познати движења ја доведе масата гледачи до лудило, а се под фустанот убаво се отсцртуваше.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....