17.8 C
Скопје
12:54 - 27 февруари, 2024

(Видео) Солзи врз фустанот „версаче“: Северина заплака на сцена, го поздрави синот

Хрватката одржа емотивен говор, во кој го спомна и синот Александар.

Северина Вучковиќ ја доби наградата за пејачка на годината во Хрватска, а по тој повод одржа емотивен говор на гламурозната прослава, говор при кој се расплака.

Малку изненадена, поп-ѕвездата побрза до микрофонот, а додека се заблагодаруваше, се пошегува на своја сметка.

– Не сакав да дојдам вечерва, бидејќи во последните неколку дена луѓето ме гледаат како да сум умрела, а потоа воскреснала. Ова е мојот свет, сцената е мојот свет, не е лудницата… упс, судницата мојот свет – започна Севе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

И додека преку својот емотивен говор, покрај за кариерата, зборуваше и за својата борба, борбата на жената, борбата на мајката, во еден момент го поздрави и синот Александар, кого има можност да го види само двапати неделно по новиот судски договор, односно налог.

– Сакам да му се заблагодарам на моето семејство и да го поздравам мојот син кој сега ме гледа на телевизија – изјави Хрватката со солзи во очите.

На церемонијата присуствуваше и мајката на пејачката, Ана, а трогателните зборови на нејзините ќерки ја скршија, пренесува порталот Информер.рс.

Инаку, Вучковиќ за оваа пригода избра фустан од Версаче, но и обетки од истиот бренд, а сите се согласија дека, иако е во шестата деценија, изгледа беспрекорно.

 

 

Слични објави

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо

Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантна молба до Саша Поповиќ: „Те молам врати ме на сцена, ќе дојдам гола“

еспресо

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо
Се вчитува....