24.8 C
Скопје
15:50 - 3 октомври, 2023

(Видео) Ролинг Стоунс имаат нов моќен сингл и нов албум: „Неверојатни се!“

Неуништливите Стоунси – Мик Џегер, Кит Ричардс и Рони Вуд во живо преку каналот Јутјуб преку разговор со американскиот комичар и ТВ водител Џими Фалон го пртставија нивниот долгоочекуван албум, прв со авторски материјал од 2015 година и прв во кариерата без покојниот тапанар Чарли Вотс.

Албумот наречен „Hackney Diamonds“ ќе излезе на 20 октомври, содржи 12 песни, а инаку снимиле вкупно 23, како што изјави Џегер. Снимен е на многу локации, во Лос Анџелес, во лондонското студио Метрополис, на Бахамите, каде што го снимија својот албум „Emotional Rescue“ одамна, во 1979 година, но и во легендарните њујоршки студија Electric Lady и Hit Factory.

Меѓу другите досега непознати информации открија дека на една песна „Sweet Sounds of Heaven“  пее Лејди Гага, а песната „Tell Me straight“ – Кит Ричардс.

По презентацијата, конечно може да слушнете како звучат Мик Џегер и Кит Ричардс на 80 годишна возраст. Многу, многу моќно.

Официјалното видео на песната за 15 часа собра 4 милиони прегледи, а фановите се воодушевени.

„Не можам да поверувам дека овие момци имаат 80 години и сè уште напорно се занимаваат со музика, и продуцираат хит песни и албуми! Навистина легендарни и неверојатни!“, гласи еден од бројните коментари оставени под видеото.

Слични објави

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо

Вистински егоисти: Три хороскопски знаци на кои баш им е гајле за вас

Еспресо
Се вчитува....