19.8 C
Скопје
21:55 - 14 јуни, 2024

(Видео) Поддршка на Мајк Тајсон за Украина: „Јас сум со вас“ вели боксерскиот шампион во кратко видео на Твитер

„Еј Украинци, јас сум Мајк Тајсон и јас сум на ваша страна“: вака поранешниот боксерски шампион ја изрази својата поддршка за Украина во војна со Русија во кратко видео објавено на Твитер од Украинската боксерска федерација.

Не е првпат поранешниот светски шампион во тешка категорија да се вклучи во украинската криза: пред неколку дена контроверзниот американски радио водител Алекс Џонс, поддржувач на бројни теории на заговор, му предложи да посредува меѓу Москва и Киев. Евентуалност што „Iron Mike“ ја отфрли, велејќи дека „мора да ги погледнеш различните страни на нештата, да размислиш однапред“ пред да направиш нешто.

Џонс го потсети Тајсон на времето кога поранешниот кошаркар Денис Родман отиде да се сретне со севернокорејскиот лидер Ким-Јон Ун во Пјонгјанг, средба што Џонс рече дека ги намалила тензиите меѓу Северна Кореја и Вашингтон.

Слични објави

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....