18.8 C
Скопје
15:02 - 20 април, 2024

(Видео) Мадона доживеа пех на концерт, падна на сцена: „Таа е професионалец“

Танцовите потези бараа танчерката што настапуваше со Мадона да повлече стол кон главната сцена.

Познатата пејачка Мадона минатиот викенд доживеа пех на концертот Climate Pledge во Сиетл, кој бше дел од нејзината прославена турнеја.

Добитничката на Греми и кралица на попот беше на стол додека ја изведуваше песната „Open Your Heart“ и имаше интересна кореографија за песната. Но поради тоа што следуваше потоа, нејзините фанови се согласуваат дека Мадона е вистински професионалец.

Танцувачките потези бараа танчерката која настапува со Мадона да повлече столот кон главната бина, но таа поради високите потпетици ја загуби рамнотежата и падна на сцената.

Мадона се свртила на стомак и се насмејала, а друг член на екипата ѝ пришол да ѝ помогне да се качи на друга столица. Продолжила со настапот како ништо да не се случило, сепак – упатила блага пцовка кога сфатила дека седи на погрешно место.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NEWS-OF-MADONNA (@news_of_madonna)

Снимката од инцидентот стана вирална на социјалните мрежи, а фановите велат – „таа е таков професионалец…едноставно, мора да ја сакате затоа што таа е невеојатна“, известува Дејли меил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....