19.8 C
Скопје
23:55 - 26 септември, 2023

(ВИДЕО) Карлеуша се пофали со подарок од 1001 роза откако ја објави песната за рускиот тајкун Роман Абрамович

„Што мислите, од кого ги добив овие најубави бели рози по повод издавањето на албумот?, се пофали српската пејачка Јелена Карлеуша на социјалните мрежи.

Овој вреден подарок и го испратила Софија Милошевиќ, нејзината добра пријателка, на која Јелена и се заблагодари во следна објава:

„Овие најубави рози, сите 1001, ги добив од мојата Софија Милошевиќ. Ти благодарам убавице“, а манекенката ѝ одговорила: „Секогаш, мое маче“.

Карлеуша објави и видео на кое напиша: „Роман, ти доаѓам како руска мафија“, алудирајќи на песната која му ја посвети на Роман Абрамович.

Со оглед на тоа дека една роза чини околу 300 динари, или 150 денари Софија Милошевиќ потрошила дури 150.000 денари за 1.001 роза, јавуваат локалните медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....