17.8 C
Скопје
21:39 - 15 април, 2024

(Фото) Старлетата ја напушти Србија откако била објавена нејзина снимка со убиецот од Младеновац: „Бев во некоја безвезе состојба, не знаев дека таа личност била кај мене…“

Озогласениот српски масовен убиец Урош Блажиќ (21) кој неодамна уби осум лица и рани 14 во полноќен напад со автоматско оружје во село кај Младеновац, на социјалните мрежи се фалел дека се дружи со извесна Дениз Дејм, поранешна учесничка на популарното реално шоу  „Задруга“.

Но Дениз веднаш се спакувала и ја напуштила Србија, по страшниот настан. Подоцна се огласила на социјалните мрежи.

– Повторно се случи голема, страшна трагедија и повторно се најдов во епицентарот, за жал. Повеќе не сум во Србија. Мојот телефон постојано ѕвони. Би ја замолила „седмата сила“ да не контактира повеќе со мене во врска со оваа трагедија сега кога поминаа деновите на жалост. Не сакам да давам повеќе изјави додека ова не се заврши – истакна старлетата во видеото објавено на нејзиниот Инстаграм профил.

– Веќе реков што имав да им кажам на новинарските екипи кои дошле до моите фотографии и снимки. Јас дотогаш воопшто не знаев дека таа личност била кај мене. Дури кога ги видов фотографиите се сетив и многу се шокирав – додала Дениз.

Но тука не застанува, туку продолжува со објаснување:

– Јас тогаш бев во некоја безвезе состојба и не се сеќавам многу. Не сум зборувала ништо експлицитно, кој со кого и што. Јас со тоа момче не сум била во врска никогаш. Толку од мене.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....