16.8 C
Скопје
17:56 - 20 април, 2024

Што навистина се случува со Кејт Мидлтон: Фановите веруваат дека „исчезнувањето“ на принцезата се должи на хистеректомија

Во услови на бројни шпекулации и „теории на заговор“ за здравјето на Кејт Мидлтон, која не се појавува во јавноста од јануари поради операција на абдоменот, корисниците на социјлните мрежи  изјавија уште неколку сомнежи за мистериозното „исчезнување“ на принцезата од Велс.

На интернет активно кружат гласини дека Кејт Мидлтон се опоравува од операција, но тоа наводно не е поврзано со официјалната верзија – планирана операција на абдоменот. Туку дека Кејт се опоравува од хистеректомија (операција за целосно отстранување на матката).

Друга гласина пак вели дека Кејт била подложена на антирефлуксна операција – операција која овозможува доживотна анатомска и физиолошка заштита на хранопроводникот од штетното влијание на содржината на желудникот, истовремено спречувајќи ја појавата на тешки компликации. Според некои, до ваква операција дошло поради наводната булимија на принцезата која пак, довела до токсикоза на желудникот, односно на абдоменот.

Инстаграм

Вчера, претставниците на принцезата стапија во контакт со корисниците на социјалните мреж, објавувајќи официјален портрет на Кејт со своите деца во чест на Денот на мајката. Следниот ден медиумите и познатите новински агенции ја отстранија фотографијата на членовите на кралското семејство поради користење на фотошоп, а самата принцеза од Велс признала дека фотографијата била ретуширана и се извинила. Сепак, интересно е што претходно, кралското семејство речиси никогаш не беше обвинето за користење фотошоп, а оваа ситуација многуна изненади и покрена уште повеќе прашања, од кои главното: што навистина се случува со Кејт Мидлтон?

 

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....