5.8 C
Скопје
21:42 - 6 декември, 2023

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Корисниците на социјалните мрежи останаа во неверување кога на интернет беше споделено видео со младо момче што бестрашно си игра со огромен питон.

Вознемирувачкото видео предизвика контроверзии на социјалните мрежи.

Детето бестрашно комуницира со змијата, дури и се превртува над неа додека се движи по земјата пред да продолжи да си игра со нејзината глава.

Многу корисници на социјалните мрежи ги критикуваа родителите што му дозволиле на детето да се вклучи во таква опасна средба потенцијално загрозувајќи ја неговата безбедност.

Според видеото што на „Фејсбук“ го сподели Ален (Пантер) Нгалани, инцидентот се случил во Индонезија.

Видеото со наслов „Храбро дете си игра со огромен питон“ го доловува малото момче, кое сигурно нема ниту 10 години, додека се тркала околу питонот.

Застрашувачката снимка предизвика жестока дебата за опасноста и етиката на таквите интеракции со дивиот свет, особено со децата.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....