11.8 C
Скопје
23:12 - 29 февруари, 2024

Северина признава: Хуморот ме спасува! Грашо ми кажа дека изгледам како да сум излегла од фритеза

Севе неодамна имаше емотивен концерт во Риека, а во меѓувреме оди на сослушувања во суд. Поради се што ѝ се случува, таа откри дека нејзиниот живот може да стане материјал за претстава.

Тарик би сакал да направи претстава, но јас му реков „Мораш да направиш реалити театар“, изјави Северина (51) во интервју за ИН магазин и откри дека многу луѓе веќе сакаат да снимаат филм или театарска претстава за нејзиниот живот.

Пејачката неодамна ги воодушеви риечани со концерт во салата Младост, а најемотивниот момент на вечерта беше изведбата на „Роџено моје“. Поради сето она што ѝ се случува во приватниот живот, Севе откри кој сака сето тоа да го претвори во филм или театарска претстава.

– Тарик! Претсавата не може да биде постојано иста затоа што материјалот е посвеж и посвеж и само се случува и се случува. Можеби некоја серија, но во неколку сезони кои ќе траат до …не знам…не знам која серија има најмногу сезони. Санта Барбара! – изјави Севе за ИН Магазин.

Севе откри дека хуморот ја спасува во тешките моменти.

– Потребен е малку хумор! Хуморот не одржа, благодарение на него, дома сме многу духовити. Се пронаоѓав во разни песни тука- „Мама љубила морона“ – додаде таа во свој стил.

Севе знае да се пошегува на своја сметка.

– Грашо ми кажа дека изгледам како да сум излегла од фритеза…, сакаме одвреме-навреме да се почастиме – рече таа.

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....