-3.2 C
Скопје
00:58 - 9 февруари, 2023

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Северина со внимание го следела синоќешниот натпревар меѓу Хрватска и Бразил. „Ватрените“ ги испратија дома главните фаворити на Светското Првенство за 2022 година, репрезентацијата на Бразил.

Пејачката се огласи на Инстаграм, со посебна порака за голманот Доминик Ливаковиќ.

Ви благодарам за чувството на гордост на целата хрватска репрезентација, а особено на ова убаво и скромно момче, напиша Северина и го означи Ливаковиќ.

Да потсетиме, Хрватска на пенали го победи Бразил со резултат 4:2 и се пласираше во полуфиналето каде ќе игра против Аргентина. Натпреварот ќе се одигра во вторник.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....