-3.2 C
Скопје
00:12 - 9 февруари, 2023

„Имав крофни на нозете“ – Тијана Дапчевиќ морала итно да направи операција

Пејачката Тијана Дапчевиќ отворено проговори за здравствен проблем што го наследила, како што вели од нејзината мајка, па морала да се оперира.

– Имав крофни на нозете.Сепак, тоа не беше единствениот проблем. Нозете ми се отечени, ме болат, ноќе ме будеа грчеви. Кога го направив ултразвукот, докторот ми рече: „Ова требаше да го направиме пред една година, не знам што чекаш. На шега сакам да кажам: „Мамо, од тебе не наследив куќа, нива, кули, туку проблем со моите вени“, вели Дапчевиќ.

Операцијата, вели пејачката, не била комплицирана, а успеала да ѝ помогне да реши долгогодишен проблем.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....