3.8 C
Скопје
19:18 - 5 декември, 2023

Се огласи екс сопругата на вљубениот Лазар Ристовски: „Деталите ги дознав исто кога и медиумите“

Актерот Лазар Ристовски повторно се најде во центарот на вниманието на јавноста кога протекоа информации дека е во емотивна врска со 39 години помлада девојка, поточно негова колешка, која веќе подолго време живее со актерот.

инстаграм

Поранешната сопруга на Лазар, Даница Ристовски, не се огласуваше во јавноста на оваа тема, но овој пат реши да зборува, со оглед на тоа што нејзиниот поранешен сопруг ја оштетил одлучувајќи да ја донесе новата 39 години помлада партнерка на нејзиното актерско место.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Igra Sudbine (@igra.sudbine.mila)

Ристовски ја запозна Даница во серијата „Дрим тим“, но во продолжението на серијата ја исфрлил од актерската екипа, а на нејзино место ја ставил Аница Лазиќ, поточно својата нова девојка, пренесува српскиот портал Србија данас.

„Точно е. Не играм. Што повеќе да ви кажам. Немам веќе никаков коментар за ништо“ – рече Даница за српските медиуми, потврдувајќи ја веста дека нема да ја добие улогата во серијата.

На прашањето од кога не игра во спомнатата серија, Даница рекла дека деталите ги дознала исто кога и медиумите.

Наводно, Лазар одлучил да ја исклучи бившата сопруга од проектот за да не се сретне со сегашната негова партнерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brana Milunov (@milunov)

Потсетуваме, актерскиот пар Лазар и Даница Рстовски се разведоа после 42 години брак иако важеа за едни од најстабилните парови на јавната сцена.

Парот долго ја криеше веста за разводот, а една година подоцна заедно дадоа за медиумите соопштување преку кое ја известија јавноста за крајот на нивната долгогодишна врска.

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....