34.8 C
Скопје
14:44 - 24 јуни, 2024

„ПРИЈАТЕЛИ“: Џенифер Анистон и Кортни Кокс повторно се обединија за добра цел!

Зошто двете актерки, колешки од култната серија Пријатели, носат исти маички – Пријатели засекогаш? 

Еве го одговорот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

Џенифер Анистон и Кортни Кокс објавија кратка снимка на Инстаграм на која се гледа како носат маици со ознака „Пријатели“.

Написот што се издвојува на маичките на двете колешки од хит серијата од 90-тите е „Пријатели засекогаш“ , опкружен со шест клучеви, симболизирајќи го судбоносниот последен момент во кој сите шест пријатели ги враќаат клучевите што секој од нив ги имал за станот.

Приходите од продажбата на маичките ќе бидат наменети за добротворни цели.

И Џенифер Анистон и Кортни Кокс во своите објави на социјалните мрежи означиле две организации кадешто ќе одат приходите, Америкеарс, глобална непрофитна организација која донира лекови и медицински материјали; и EBMRF, добротворна организација која ја подига свеста и финансира лек за булозна епидермоиза, ретка генетска болест на кожата.

Слични објави

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо

Депресивна изјава на Јелена Карлеуша: „Можеби еден ден само нема да се појавам…“

еспресо

Астропрогноза за понеденик, 24 јуни: За биковите профит, стрелците ќе излезат од зоната на удобност

еспресо
Се вчитува....