20.8 C
Скопје
21:49 - 19 мај, 2024

(Фото) Оваа пејачка е на местото на Марија Шерифовиќ во „Ѕвездите на Гранд“: „Цеца е строга, знае да викне“

Ивана Петерс во една емисија ќе биде во жирито наместо Марија Шерифовиќ, а таа во оваа прилика проговори за кандидатите и истакна дека некои, според неа, квалитетни пејачки веќе се елиминирани.

 

„Јас сум денес на местото на Марија, ќе се обидам да бидам објективна. Како што се приближуваме кон крајот, остануваат само подобри и подобри пејачи, сите се тука некаде. Само нашиот вкус и искуството ни се мереа -почна Ивана, која инаку работи со кандидатите на Цеца.

-Од кандидатите на Цеза, беа елиминирани некои кои ќе бидат ѕвезди и не се согласувам со одлуката на жирито, но тие веќе се елиминирани… Тие веќе станаа ѕвезди и победата не е пресудна за нивната кариера, вели Ивана.

Ивана откри каква била атмосферата за време на подготовката на кандидатите на Цеца.

– Цеца е построга, јас сум посредник. Цеца знае да свика кога го објаснува начинот на пеење, исто како мене, се дереме по малку.

 

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....