24.8 C
Скопје
16:57 - 3 октомври, 2023

Откриено колку заработила Ким Катрал за неколку минути појавување во новиот „Сексот и градот“: Вртоглава сума за еден ден работа

На задоволство на многубројните фанови на серијата „Сексот и градот“, во последната епизода од втората сезона на спин-офот „And Just Like That…“ се појави Саманта Џонс, која ја игра познатата Ким Катрал. Таа ги сними своите сцени за And Just Like That… без да разговара со нејзините поранешни колешки и пријателки Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристен Дејвис.

Американските медиуми пишуваат дека познатата русокоса добила неверојатни милион долари за еден ден работа на серијата. Таа е во серијата вкупно 60 секунди, со 20 изговорени реченици – што значи дека заработувала неверојатни 16.666 долари по секунда снимање.

Според зборовите на Катрал, директорот на HBO ѝ се јавил ѝ ја прашал што е потребно за да се врати на сетот. Едно од барањата било таа да биде стилизирана од Патриша Филд, прославената костимографка која работеше на оригиналната серија, но не и на ова продолжение.

Да потсетиме дека Ким, која долги години не е во добри односи со Сара Џесика Паркер, ја одби поканата за снимање на серијата. Таа се појавува само еднаш и тоа без да стапи во никаков контакт со Сара Џесика Паркер, што било уште еден од условите на Ким.

Слични објави

Никогаш повеќе не го видов: Кеба вечно ќе се сеќава што му кажал Тома Здравковиќ

Еспресо

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо
Се вчитува....