19.8 C
Скопје
00:09 - 27 септември, 2023

Миранда Кер и милијардерот Еван Шпигел чекаат принова: „Многу сум возбудена за бебето број четири“

Поранешниот модел на Викторија Сикрет, Миранда Кер (40) е бремена со милијардерот Еван Шпигел (33). Заедно имаат два сина, Мајлс (3) и Харт (5).

Таа на Инстаграм објави дека ќе сподели возбудливата вест која подоцна ја откри на Снепчет.

Манекенката откри дека очекуваат уште еден син. На фотографијата која ја сподели со своите следбеници се гледаат четири пара тениски чевли, па Миранда навести дека доаѓа нов член во семејството. Ова и е четврто дете, го има и 12-годишен син Флин од бракот со Орландо Блум.

„Многу сум возбудена што можам да го објавам бебето број четири“, напиша Миранда.

За потсетување, Миранда и основачот на Снапчет се венчаа во 2017 година. Шпигел во 2015 година беше најмладиот милијардер во светот, токму преку социјалната мрежа што ја основа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miranda (@mirandakerr)

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....