23.8 C
Скопје
18:46 - 28 септември, 2023

(Фото) Момчето што сите го засакавме, сега е вистински заводник со мускулесто тело

Актерот Даниел Редклиф се прослави со улогата на Хари Потер во серијалот филмови за момчето волшебник кое посетува училиште за магија.

Минатата година се навршија 20 години од снимањето на првиот „Хари Потер“ филм, а Даниел сега ги изненади сите свои обожаватели со нови фотографии.

Имено, тој се најде во главната улога во филмот „Чудотворци“, чиј е и продуцент, а особено внимание привлече една сцена.

Ликот на Сид кој го игра Редклиф во споменатата сцена се појавува облечен само во долна облека, а во преден план е истакнато неговото мускулесто тело.

Жените ширум светот не останаа имуни на оваа глетка, а многумина коментираа дека не им се верува како слаткото момче од „Хари Потер“ се трансформирало во ваков заводник и дека ова е најдобриот начин да се види колку време поминало откако Редклиф стана познат до денес.

 

Слични објави

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Дислексија кај деца – како да им се помогне?

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо

(Фото) Селена Гомез во суперсекси издание „уловена“ во Париз: На средба со Бруклин Бекам

Еспресо

Шер го организирала киднапирањето на синот: Само за да не се смири со снаата, но завршил на клиника за рехабилитација

Еспресо

Астро прогноза за четврток, 28 септември

Еспресо
Се вчитува....