23.8 C
Скопје
20:37 - 28 септември, 2023

Животот го живееше како песна до последниот здив: Светот се простува од музичката икона Џими Бафет

Познатиот пејач Џими Бафет почина на 76-годишна возраст, пренесува The Sun.

Веста за смртта на музичката икона ја објави неговото семејство на социјалните мрежи преку емотивна објава.

„Џими почина мирно во ноќта на 1 септември, опкружен со семејството, пријателите, музиката и кучињата. Животот го живееше како песна до последниот здив и ќе им недостига на многумина“, напиша семејството.

Зад себе ја остави сопругата Џејн, со која беше во брак повеќе од 40 години, и три деца Савана, Сара и Камерон.

Исто така, споменатиот медиум пренесува дека им оставил богатство кое се проценува на околу една милијарда долари.

Слични објави

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

„Свадбена забава на прасето Пепа“: Кети Пери се приклучува на актерскиот тим на популарната анимирана серија

Еспресо

Во што треба да вложи труд секој хороскопски знак во текот на октомври?

Еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Дислексија кај деца – како да им се помогне?

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо
Се вчитува....