24.8 C
Скопје
13:42 - 13 август, 2022

Месечен хороскоп за јули: Флерт, страст, нова љубов… Што ви носат ѕвездите?

Овен

Кариера и пари:

Во првиот дел од јули, ѕвездите ќе ви донесат многу нови шанси за позитивни промени. Ве чека профитабилен период, но и многу состаноци, дискусии и договори. Финансиски, ќе имате причина за оптимизам.

Здравје:

Накратко кажано, овој месец нема да има причина да се грижите за вашето здравје. Ова ќе биде период кој ќе ви донесе подобрување на здравјето и медицински решенија, доколку ви требаат.

Љубов:

До 28 јули, ќе имате можност да донесувате важни одлуки во врската, но тоа исто така може да предизвика и конфликти. Кон крајот на јули, вашиот љубовен живот значително ќе се подобри.

Совет: Организирајте фамилијарен ручек.

Бик

Кариера и пари:

Од професионален аспект, јули ќе биде доста ефективен, што значи дека ќе бидете зафатени скоро цело време. Првиот дел од јули ќе биде дарежлив: ќе добиете многу материјални привилегии како и луксузни подароци.

Здравје:

Крајот на јули ќе ви донесе олеснување: доколку сте имале здравствени проблеми во последниве 6 месеци, сега може да ги снема. До крајот на месецот препорачливо е внимавате на инфекции.

Љубов:

Во поголемиот дел од месецот, нема да чувствувате многу романтика. Дури во последната недела од јули, вашата сензуалност ќе се покачи, а со тоа и ќе се чувствувате посигурни. Исто така, ве очекуваат долги, приватни разговори со некоја личност со која сте биле во минатото, но сѐ уште немате сѐ расчистено.

Совет: Не трошете ги парите на работи кои се скапи, а бескорисни!

Близнаци

Кариера и пари:

Овој месец, ќе ви биде зголемен интересот за напредок. Во последната недела од јули ќе имате поголем приход од обично, но исто така ќе имате и ризик од поголеми трошоци.

Здравје:

Повторно ќе бидете во добра форма. Психолошката состојба ќе ви биде доста добра – ѕвездите ќе ви донесат радосни моменти. Оптимизмот ќе ви биде на највисокото ниво.

Љубов:

Љубовта лесно ќе го пронајде патот до вас. Доколку сакате да бидете среќни, треба само да го отворите срцето и да ги покажете вашите чувства. Овој месец најмногу ќе си одговарате со некој кој е во знакот на Лав.

Совет: Уживајте во сите задоволства кои ви ги нуди овој месец!

Рак

Кариера и пари:

Ќе имате можност да ги истакнете вашите вештини. Ќе бидете амбициозни, а токму тоа е она што ви е потребно за поголем успех. Кога станува збор за парите, вашиот среќен период ќе започне од 16  јули.

Здравје:

Ќе бидете во одлична форма и ќе чувствувате како стресот полека се намалува. Овој месец немате причина да се грижите за вашето здравје.

Љубов:

Желбата за страст и авантура малку ќе ви се намали. Позицијата на ѕвездите ќе ви донесе хармонија и соработка со партнерот, а за оние кои не се во врска може да си ја обноват старата врска.

Совет: Направете промена во вашето секојдневие.

Лав

Кариера и пари:

Во првиот дел од јули, ќе ви недостига ентузијазам, но сепак, можно е да започнете нов проект со луѓе кои го делат вашето мислење. Значително ќе си ја подобрите финансиската состојба.

Здравје:

Првата недела од јули можно е да се чувствувате послаби и уморни. Нервниот систем исто така може да ви биде слаб. Избегнувајте стрес и одморајте се што повеќе.

Љубов:

Во текот на целиот месец ќе претпочитате вашата романса да ја држите во дискретност, отколку да ја покажете пред јавноста. Во последната недела од јули можно е некој ваш близок пријател да ви изјави љубов. На 16 јули, очекувјте задоволство и успех во вашиот љубовен живот.

Совет: Направете го првиот чекор!

Девица

Кариера и пари:

Во првите две недели од овој месец, ќе имате можности за нови соработки. Сѐ на сѐ, јули ќе биде одличен месец за да се експонирате и да ги покажете вашите способности на работното место. Финансиски, исто така состојбата е добра.

Здравје:

Вашата енергија ќе биде на највисокото ниво. Но, последната недела од јуни може да биде деликатна, па затоа избегнувајте стресни работи.

Љубов:

Овој месец ќе бидете навистина романтично расположени и ќе имате потреба од љубов, блискост и нежност. Вашата врска ќе биде подобра од кога било, а доколку не сте во врска, овој месец можете да започнете врска. Последните две недели од јули ќе ви бидат уште поуспешни на љубовно поле, а се чини дека ќе ги паметите уште долго.

Совет: Излегувајте што е можно повеќе и запознавајте нови луѓе.

Вага

Кариера и пари:

Добри вести, ова ќе биде период полн со успеси! Доколку сакате да започнете некој нов проект, или пак да го промените работното место, овој месец е вистинското време за тоа. Финансиски, вториот дел од месецот ќе ви биде попрофитабилен отколку првиот дел.

Здравје:

Ќе бидете во добра форма во текот на целиот месец, а последните неколку дена од јули ќе чувствувате зголемена хармонија, мир и спокојство, што дополнително ќе ве разведри.

Љубов:

Во првите две недели од овој месец ќе бидете постојано во дилема, а тоа може да ви донесе стресни моменти. Ова исто така ќе биде важен месец за вашата врска, во кој ќе сфатите дали сте еден за друг со партнерот. Добрата вест е тоа дека на 28  јули притисокот ќе се намали, а вашиот љубовен живот ќе стане похармоничен.

Совет: Покажете ги во јавност вашите таленти.

Скорпија

Кариера и пари:

Јули ќе биде месец на истражувања, студии или други интелектуални обврски. Ве очекува успех на професионално поле. Првиот дел на јули ветува подобрување на финансиите.

Здравје:

Јули носи добри вести: Здравствените проблеми со кои се соочивте минатиот месец, полека ќе ги снемува. Ќе бидете многу подобро, но, морате да внимавате, вашето тело сѐ уште не е во најдобра форма.

Љубов:

Положбата на ѕвездите ќе ве стимулира да се истражите психички себеси и да се соочите со стравот од врски. Ќе бидете расположени за сентиментални романтични патувања.

Совет: Бидете поамбициозни.

Стрелец

Кариера и пари:

Првите две недели од јули ветуваат перспективен период на професионално поле. Можно е да добиете предлог за унапредување, или пак да склучите некој важен договор. Кога се работи за парите, овој месец нема место за грижа. Парите ќе го најдат патот до вас.

Здравје:

Можно е да почувствувате мала расеаност, но веќе до крајот на првата недела од јули повторно ќе се вратите во форма.

Љубов:

Првиот дел од месецот ќе биде одличен за пронаоѓање на личноста со која ќе сакате да го поминете остатокот од животот.

Совет: Проверете ја финансиската состојба пред да се решите да купите нешто.

Јарец

Кариера и пари:

Добри вести! Јули ќе виде важен месец за договори, соработка и тимска работа. Ќе имате многу можности да ги докажете вашите вештини и знаења на работното место, па можеби и ќе добиете унапредување. Кон крајот на месецот треба да очекувате екстра сума на пари.

Здравје:

Можно е да напредне здравствениот проблем кој сте го имале.

Љубов:

Вашиот партнер претстојниот период ќе ви стане најважната личност, а доколку не сте во врска, можно е да започнете нешто со нова личност, но тоа кратко ќе трае.

Совет: Бидете креативни во вашата работа.

Водолија

Кариера и пари:

Ова ќе биде еден одличен месец за да ги докажете вашите таленти! Првите две недели од јули ќе бидете полни со креативни идеи, организација и лидерски способности. Финансиската состојба ќе ви се подобри кон крајот на месецот.

Здравје:

Во текот на целиот месец ќе водите грижа за вашата хигиена, а тоа е клучот на доброто здравје. За подобрување на вашата линија, почнете да вежбате.

Љубов:

До 18 јули ќе ја зголемите романтиката во врската. Ова е совршен период за да го истражите вашиот еротски потенцијал и да го подобрите приватниот живот. Последната недела од јули ќе ги израдува оние кои не се во врска.

Совет: Забавувајте се толку колку што работите.

Риби

Кариера и пари:

Овој месец повеќе ќе бидете расположени да одмор отколку за работа. Но, како и да е, обврските чекаат, па затоа препорачливо ви е да го завршите она што се бара од вас, па потоа да планирате нешто друго.

Здравје:

Ќе бидете во одлична форма, посебно во првите две недели од овој месец. Исто така, ќе имате и многу физичка енергија, па добро би ви било доколку ја искористите за танцување, спорт или некоја друга физичка активност.

Љубов:

Ве очекува многу романтичен месец. Ќе направите промени во врската кои ќе се одразат позитивно на вас. Искористете ги деновите рационално и запознавајте нови луѓе.

Совет: Посветете повеќе време на партнерот.

Слични објави

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо

Неделен хороскоп (15 до 21 август): Одлична недела за Лавовите, добри вести за Биковите, голема среќа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....