5.8 C
Скопје
05:34 - 4 март, 2024

(Фото) Лице на ангел, тело на маж: Владислава е и убавица и ѕвер во една жена

Владислава Галаган е исклучително популарна на социјалните мрежи, а само на Инстаграм ја следат над 1,7 милиони луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vladislava Galagan (@vladigalagan)

Русинката живее во Прага, а пред неколку месеци се најде во центарот на вниманието зашто ѝ биле украдени снимки и фотографии на кои е целосно гола.

Владислава се занимава со бодибилдинг, има преубаво лице – според многумина нежна е како ангелче – но…таа има тело на маж, па оттука и бројни негативни коментари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vladislava Galagan (@vladigalagan)

Поради специфичноста на својата градба, Владислава го заработи надимакот Хулк.

И додека многумина – вклучително и мажи – се импресионирани од нејзината фигура, други сметаат дека едноставно претерала и дека ја „убива“ својата женственост.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vladislava Galagan (@vladigalagan)

„Не сфаќам дека некој при здрава свест може себе да си го прави ова“, „Преубава девојка, додека не ѝ го видиш телото“, „Зошто си одлучила да станеш маж?“ „Ова е навистина премногу“, „Тажно е што толку убава жена одбрала да изгледа како маж“, „Лице на ангел, тело на ѓавол“, се само некои од низата коментари на социјалните мрежи.

Но од друга страна, има и многумина кои тврдат дека Владислава е најзгодната жена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vladislava Galagan (@vladigalagan)

 

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....