20.8 C
Скопје
05:15 - 15 јули, 2024

Кошаркарот на Јелена Карлеуша ја напушта Србија: Еве за што станува збор

По успешната сезона во белгиски Антверпен, српскиот кошаркар Никола Јовановиќ, кој имаше наводна афера со пејачката Јелена Карлеуша, носи важна одлука за нов чекор во кариерата. Јовановиќ потпиша за мексиканскиот прволигаш Халконес од Халапа, што претставува нов предизвик во неговата професионална кариера.

Во текот на претходната сезона Никола Јовановиќ настапуваше за белгискиот тим Антверпен каде што постигна забележителни резултати. Тој имаше просек од 14 поени и седум скока по меч, што придонесе за успехот на тимот. Јовановиќ со Антверпен успеа да се пласира во финалето на домашното првенство, но за жал беше поразен од Остенде со 3-1 во серија.

Одлуката да потпише за мексиканскиот прволигаш Халконес од Халапа претставува значаен чекор во кариерата на овој талентиран српски кошаркар. Ова ќе го направи еден од ретките српски играчи кои ќе имаат можност да се натпреваруваат во мексиканското првенство, со што ќе му се даде шанса да го покаже својот талент на новиот континент, пренесува српска Република.

Инаку, Јовановиќ беше во домот на Карлеуша кога се случи скандалот со Душко Тошиќ, кога поранешниот фудбалер упаднал во сопствениот дом и побарал од кошаркарот да си оди, по што и физички ги нападнал и него и Карлеуша.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....