14.8 C
Скопје
08:18 - 26 септември, 2023

Колку „тежи“ Кевин Костнер: Колку има актерот во банка, а колку добила неговата поранешна сопруга?

Кевин Костнер, познатиот актер, режисер и холивудска ѕвезда, веќе остави неизбришлива трага во филмската индустрија. Неговото актерско патување од раните денови на „Sizzle Beach, USA“ до неговиот неодамнешен успех во хит серијата „Yellowstone“ не само што го зацврсти неговиот статус, туку и значително придонесе за неговата нето вредност.

Од 2023 година, Кевин Костнер може да се пофали со пријавена нето вредност од неверојатни 320 милиони долари.

Филмското патување на Кевин Костнер започна во доцните 1970-ти, а неговата кариера почна набрзо вртоглаво да се искачува.

Иако неговата актерска вештина е добро препознаена, тој исто така заработил значителна сума како продуцент и режисер.

Имено, неговиот приход по епизода за „Yellowstone“ достигна импресивни 1,3 милиони долари во 2023 година, истакнувајќи го огромниот успех на серијата.

Портфолиото на недвижнини на Кевин Костнер е исто толку импресивно: Имот од 160 хектари во Аспен, Колорадо, со три куќи на езерото, достапен за изнајмување по 30.000 долари од ноќ.

Огромен имот во Карпинтерија, Калифорнија, составен од три имоти еден до друг, со дополнителни 10 хектари имот на плажа, кој се проценува дека вреди над 145 милиони долари.

Резиденција во Санта Барбара, Калифорнија и стан во Лос Анџелес.

Освен неговата кариера во филмската индустрија и бизнс со недвижнини, Костнер се впушти и во други деловни потфати.

Тој ја отвори „ Tatanka: The Story of the Bison” во Јужна Дакота, атракција чија цел е да ги едуцира луѓето за историјата на американската експанзија на запад.

Тој исто така инвестираше во казиното и ресторанот Midnight Star во Дедвуд, Јужна Дакота, кој го продаде во 2020 година.

Дополнително, Костнер стана ко-основач, наратор на подкаст и инвеститор на платформата за патување HearHere.

Личниот живот на Кевин Костнер исто така ги полнеше насловните страници на таблоидите поради неговите договори за развод.

Неговиот прв брак со Синди Силва, кој траеше 16 години, заврши со значајна спогодба за развод од 80 милиони долари, што го прави еден од најскапите разводи во историјата на Холивуд во тоа време.

Во 2004 година, Костнер се оженил со Кристин Баумгартнер, а според условите на нивниот предбрачен договор, Кристин имала право на исплата од 1,5 милиони долари во случај на развод. Овој договор стапи во игра кога, во мај 2023 година, Кристин Баумгартнер поднесе барање за развод, наведувајќи ги непомирливите разлики.

Судските жалби и тужби од неговата поранешна сопруга открија дека Костнер заработил 19,5 милиони долари во текот на 2022 година. Овој приход вклучува 10 милиони долари од „Јелостоун“, 2,3 милиони долари од изнајмување на неговиот ранч во Аспен и 503.000 долари од изнајмување имот на плажа во Карпинтерија, Калифорнија.

Кевин Костнер, исто така, беше во центарот на вниманието за плаќањата за алиментација. Тој претходно ѝ плаќал на својата поранешна сопруга 129.000 долари месечно за нивните три деца, што подоцна беше намалено на 63.209 долари месечно.

 

 

 

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....