36.8 C
Скопје
19:18 - 15 јули, 2024

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

Вчеравечер Јована Јеремиќ гостуваше на телевизија Пинк во емисијата на Гордана Узелац, „Без лутење, ве молам“.

Во емисијата Јована зборуваше отворено за животот, љубовта, нападите врз неа, борбата…Секако неизбежна тема беше и нејзината нова љубов бизнисменот Драган.

„Тој денес ми испрати порака дека сум негова најголема љубов“, рече Јелена и додаде:

„Се сеќаваш на моите интервјуа после разводот, стан, ролекс, автомобил, и се се исполни, па дури и повеќе од тоа и вилата е моја. Драганче се отвори“, пренесува Пинк.рс.

„Јас се потрудив да вредам, женски тајни, мажот се освојува во кревет. Не е тоа секс, тоа е љубов, тоа не можеш да го фолираш, јас го сакам секој дел од неговото тело, го љубам секој дел од неговото тело. Мене ми е важно како спијам покрај него, како му спијам на рамо. Тој е се што посакував, налик е на татко ми, и појјак. Јас не можам да доживеам оргазам ако мажот не е појјак од мене. Мене тоа ме пали, имам пари да си купам што сакам, но тој мора да биде појјак. Мора да биде добар човек, преку сексот разменуваме енергија, а тоа е важно, и третата работа е дека мора да биде лојален“, призна Јелена во емисијата.

Јована потоа проговоре и за разводот од Војслав Милошевиќ.

„Кај мене престана љубовта со него, јас сакав развод, немаше перспектива. Но јас него го сакам како човек, но тој е нормалец, ја не сум“ – рече и повторно се осврна на Драган.

На мајка ми една видовита жена ѝ рече дека ќе имам два брака и дека вистинскиот човек ќе го запознаам во 33-тата година, а тоа и се случи. ѝ рече дека ќе биде многу успешен и спортист, а драган е токму тоа. ми предвиде дека ќе имам две или три деца. искрено тој би сакал и ќерка и син, но полека, сега сакам да уживам. тој ми рече дека јас не морам да работам, и мене тоа ми значи, ми рече „без разлика дали сум со тебе или не, не мора да работиш“. но телевизијата е мојот живот и јас ќе работам додека сум жива“-рече јована

 

Слични објави

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо
Се вчитува....