5.8 C
Скопје
08:02 - 1 декември, 2022

Хали Бери во нов трилер: „Хали е совршена личност за да го пренесе психолошкиот ужас на мајка која се бори за семејството“

Хали Бери ќе глуми во трилерот Mother Land во режија на Александар Аја. Актерката неодамна глумеше во Џон Вик: Поглавје 3 – Парабелум, а исто така го имаше своето режисерско деби во  Bruised, достапен на Нетфликс. Дополнително, таа неодамна го заврши снимањето на The Mothership за Нетфликс.

Во филмот „Mother Land“ Бери ќе ја раскаже приказната за мајката и нејзините деца близнаци кои со години биле измачувани од зол дух. Кога едно од момчињата се прашува дали злото е реално, светата врска на семејството се раскинува и станува борба за опстанок. Шон Леви, Ден Коен и Ден Левин го продуцираа проектот, а Аја ќе го режира филмот.  Хали Бери  се потпишува и како извршен продуцент на „Mother Land“.

Ерин Вестерман, претседател на продукцијата на Лајонсгејт, вели: „Толку сме возбудени што повторно ќе работиме со Хали и Алекс. Хали е сила на екранот: таа е совршена личност да го пренесе психолошкиот ужас на оваа мајка која се обидува да го заштити своето семејство. А кој подобар од Алекс може да ја зголеми тензијата“.

Едвај го чекаме филмот.

Слични објави

Кој е Хаким Џефрис: За првпат Афроамериканец е лидер на демократите, поранешен адвокат со страст за рап и хип хоп чии стихови цитира и на неговите митинзи

Еспресо

Фронтменот на „Флитвуд Мек“, Кристин Мекви, почина на 79 години: „најдобриот музичар во бендот и најдобра пријателка во животот“

Еспресо

Скандал во Бакингемската палата – кумата на принцот Вилијам поднесе оставка поради расизам

Еспресо

Еднаш засекогаш: Зад три хороскопски знаци стојат 100 отсто моногамни жени! 

Еспресо

Зеленски го повика Маск во Украина: „Дојдете и видете со свои очи што направи Русија“

Еспресо

Ова не е фотомонтажа, Ванда Нара се врати во прегратките на Икарди ФОТО

Еспресо
Се вчитува....