-0.2 C
Скопје
03:32 - 30 март, 2023

(Фото) За 20 години Модна недела Скопје продефилираа познати лица и поранешни модели: Од Ирена Спировска до Коки Лондза, еве кои сè беа на сцената

Вчеравечер во хотелот Лимак во Скопје се одржа гламурозна модна ревија по повод големиот јубилеј 20 години од првата Модна недела одржана во Скопје – Fashion Week Skopje Macedonia, која тогаш, а и сега ја организираа Мики Црнокрак и Милорад Цајиќ со нивните агенции Модното студио Црнокрак и Кворум моделс.
На ревијата модели од Fashion Group носеа манекени и манекенки кои и тогаш пред 20 години учествуваа на таа прва Модна недела, одржана во хотелот Холидеј Ин во Скопје.
На модната писта се појавија Светлана и Мики Црнокрак, Сани Богдановска, Ирена Спировска, Вера Мештеровиќ, Ана Биновска, Марија Васиќ, Драгана Клопчевска, Армандо Чаволи, Коки Лондза и многу други, испратени со громогласни аплаузи кои не пресануваа во текот на целиот настан од многубројната публика која ја исполни големата сала на хотелот Лимак, дојдена да го испрати овој навистина голем и гламурозен моден настан.

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....