18.8 C
Скопје
21:16 - 5 октомври, 2022

(Фото) Тејлор Фриц не го освои Вимблдон, но неговата девојка победи меѓу публиката: Која е убавицата што го бодри тенисерот?

Познат е епскиот меч на Надал против Американецот Фриц, кога Шпанецот се избори за полуфинале на Вимблдон. Сепак, се поголем број е на оние кои по овој меч почнаа да го поддржуваат токму Фриц. Причината? Една убавица на трибините. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morgan Riddle (@moorrgs)

„Надал е легенда, но јас сум единствениот кој навива за Фриц, зашто кога тој победува така ќе покажат повеќе кадри од Морган Ридл на преносот“, целото расположение на навивачите само во една реченица го резимираше еден корисник на Твитер.

Морган Ридл, моделка и девојка на Тејлор Фриц, дефинитивно беше вистнската победничка на Вимблдон. Барем што се однесува до „изборот“ на трибините.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morgan Riddle (@moorrgs)

Русокосата убавица беше покрај Фриц и на Вимблдон. Трката на тенисерот запре во четврт-финалето против легенда како Рафа Надал, но Американецот беше еден од големите протагонисти на главниот тениски турнир што се одржа во Англија. А со него и Морган Ридл.

Кога и да влеташе во кадар, убавицата го крадеше вниманието. Полна со емоции таа се нервираше или се радуваше на секој потег на теренот на нејзиното момче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morgan Riddle (@moorrgs)

Но, која е оваа жена која ги освои сите на трибините на Вимблдон? Морган Ридл има 24 години, таа е модел и инфлуенсерка и има над 50.000 следбеници на Инстаграм, а исто така е многу позната на Тик Ток.

Морган живее во Лос Анџелес, но поминува многу време патувајќи низ светот, следејќи ја кариерата на нејзиното момче кое често ја носи со него во различни делови на светот, на различни турнири на кои учествува тенисерот.

Морган и Тејлор Фриц се заедно околу две години. Всушност, Тејлор Фриц влета во врска со оваа убавица уште додека беше во брак со Ракел Педраза, со која има и син. Бракот на Фриц и официјално заврши во 2019 години и оттогаш тој е неразделен од Морган.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morgan Riddle (@moorrgs)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morgan Riddle (@moorrgs)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morgan Riddle (@moorrgs)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morgan Riddle (@moorrgs)

 

View this post on Instagram

 

A post shared

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morgan Riddle (@moorrgs)

by Morgan Riddle (@moorrgs)

Слични објави

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

еспресо

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Се вчитува....