11.8 C
Скопје
00:55 - 15 април, 2024

(Фото) Се огласи Огњен Амиџиќ: Симболично го покажа новородениот син

Водителот Огњен Амиџиќ доби син со втората сопруга, водителката Мина Наумовиќ.

Амиџиќ и Мина добија бројни честитки од познаници, пријатели и обожаватели, а за да им се заблагодари на сите, водителот се огласи на Инстаграм.

„Ви благодарам на честитките и на убавите желби. Мина, Перун и јас“, напиша Огњен, постирајќи фотографија со симбол од врховниот бог Перун.

Како што веќе напишавме, Перун е машко име – име на врховниот Бог во словенската митологија, а бил господар на громот и дождот.

 

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....