16.8 C
Скопје
15:51 - 27 февруари, 2024

(Фото) По исповедта на Карлеуша, се огласи Душко: Очигледно, уво не го боли

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ

Поранешниот фудбалер Душко Тошиќ деновиве повторно е тема на медиумите, откако Јелена Карлеуша за прв пат јавно проговори за нивната врска. Потсетуваме, таа јасно кажа дека таа му простила нему за се, но тој не простува и не разговара.

Иако ги користи социјалните мрежи, Душко не е толку активен во последните месеци, а јавноста понекогаш ја информира за тоа каде се наоѓа и што прави со нова објава или „приказна“ на Инстаграм.

Иако веќе не е активен фудбалер, Тошиќ стана менаџер, многу е зафатен и постојано патува, поради што секој слободен момент го користи за да го помине со своите ќерки.

Тој сега објави фотографија од Виена, каде ги одвел ќерките Атина и Ника да уживаат во празничната магија на, според многумина, најубавиот град во Европа.

Да потсетиме, поп-дивата Јелена Карлеуша неодамна за прв пат проговори во подкаст за врската со Душко, кога изјави дека тие двајца живеат заедно, но дека секој тргнал по својот пат.

– Душко е љубовта на мојот живот, најубавиот човек и љубовта на мојот живот. Мислам дека Душко не ме сака мене, но јас го сакам него. Сигурен сум дека не ме сака, но јас го сакам, бидејќи мислам дека… Ние сме во брак, но тоа е про-форма брак. Тргнавме по својот пат, но живееме во иста куќа и сме во брак – изјави Јелена.

Слични објави

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо

Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантна молба до Саша Поповиќ: „Те молам врати ме на сцена, ќе дојдам гола“

еспресо
Се вчитува....