4.8 C
Скопје
03:43 - 4 март, 2024

(Фото) Марија Шерифовиќ со нова објава покажа колку е исполнета и среќна: Сите коцки се склопија, сега е конечно комплетна

Пејачката е сега помалку активна на социјалните мрежи, откако му се посвети на наследникот, но вчера објави нова „приказна“ на Инстаграм со четири парчиња од сложувалка кои се вклопуваат во коцка.

Јасно е дека Шерифовиќ со оваа објава сакаше да каже дека Марио е последен „пазл“ за нејзиниот совршен живот. Пејачката сега е комплетна, исполнета и среќна.

Да потсетиме, Марија Шерифовиќ во својата последна објава откри дека песната „Долази љубав“ му ја посветила на синот Марио.

„Моето спокојство денес доби лице. Музиката секогаш беше мојот единствен начин да се објаснам себе, да поделам парче од мојата душа. Песната „Долази љубав“ ја пишував заедно со авторот – нему, додека го чекав и сонував“, напиша неодамна Марија на својот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....