10.8 C
Скопје
21:08 - 28 февруари, 2024

(Фото) Од притвор, право во кафеана на Копаоник: „Можам да пеам секој втор ден“

По излегувањето од притвор, пејачот замина на Копаоник каде вечерва ќе настапи.

Пејачот Аца Лукас денеска проговори од кафеана на Копаоник откако излезе од притвор.

– Драги мои, за разлика од некои, можам да пеам секој втор ден. Не морам првиот ден, а некои што сакаат да пеат нека пеат по еден ден, а ние ќе пееме вториот, господа – се пошегува Лукас.

принтскрин Инстаграм

Да потсетиме, Лукас вчера беше приведен на пат кон Копаоник, поради што беше задржан до 12 часот во пилиција. Имено, Лукас бил запрен од сообраќајната полиција на влезот во Брус и по извршениот тест дека бил позитивен на наркотици и дека возел без возачка дозвола, бил приведен во полициска станица.

По излегувањето од притвор, пејачот замина на Копаоник каде вечерва ќе настапи.

 

 

Слични објави

(Видео) Јована Јеремиќ провоцира: Ги покажа градите и задникот додека вежбаше

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо
Се вчитува....