21.8 C
Скопје
02:33 - 13 јуни, 2024

(Фото) Нови детали од свадбата на синот на Род Стјуард: Петар Грашо, домашни пива, раскошна торта…

По црковната церемонија во Дубровник, синот на Род Стјуард и неговата избраничка, заедно со поканетите гости продолжија да се забавуваат во Ловрјенец. Свадбената веселба траела до раните утрински часови, а доброто расположение не го расипа ниту дождот.

фото Дубровачки дневник
фото Дубровачки дневник
фото Дубровачки дневник
фото Дубровачки дневник

Пеела Клапа Каша, на саксофон настапи и Жељко Барач, се забавуваше и со диџеј, а изненадувачки музички гостин за невестата беше Петар Грашо. Кога се појави Грашо и ја отпеа „Ако те питају“, невестата Никол се разголе, а солзи радосници и потекоа од очите, потоа ја прегрна хрватската ѕвезда.

фото Дубровачки дневник

Гостите на свадбената веселба уживале во локалното пиво, додека раскошната свадбена торта имала три нивоа.

Парот е познат по тоа што се едноставни и фини луѓе, па и нивната венчавка беше таква, а атмосферата била феноменална, пренесува хрватски Дубровачки дневник. Невестата ги истакнала мотивите од овој крај, за да им го претстави своето потекло на гостите, а тоа е секако одлична промоција за Дубровник.

(Видео) Род Стјуард запеа со гајдите на свадба на синот во Дубровник: Се јаде далматинска храна, гостите ги забавува клапа

Слични објави

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Еспресо
Се вчитува....