36.8 C
Скопје
17:28 - 18 јуни, 2024

Неделен хороскоп (од 3 до 9 јуни): Меркур влегува во близнаци!

ОВЕН: НОВИ МОЖНОСТИ НА ХОРИЗОНТОТ!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Среда!
Драг Овен, оваа недела планетата Меркур повторно ќе биде активна во ваша корист! Нови можности на хоризонтот: помеѓу среда, четврток и петок – кога ќе имате и убава среќна Месечина на ваша страна – би можеле да пристигнат некои добри вести. И сентименталната и професионалната сфера се среќни. Месецот јуни носи нови љубови и големи емоции за оние кои се сингл или неодамна се разделиле…

БИК: СО МЕСЕЧИНАТА ВО ЗНАКОТ!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Понеделник!
Драг Бик, вашата недела започнува со два суперсреќни дена, во кои Месечината ќе биде во конјукција со вашиот знак! Подгответе се да примите добри вести, кои главно би можеле да се однесуваат на работната средина… Во љубовта, сепак, доживувате не особено возбудлив момент: има некои прашања за кои треба да разговарате со партнерот, но разговарајте и за професионалните проблеми – заедно може да ги надминете… Посветете повеќе време заедно!

БЛИЗНАЦИ: ДОБРЕДОЈДЕ МЕРКУР!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: четврток!
Драги Близнаци, вие сте најсреќниот знак во моментот, небото е со вас! Оваа недела – почнувајќи од вторник – планетата Меркур ќе им се придружи на Јупитер, Венера и Сонцето: добитна комбинација! Доколку чекате добра вест, таа би можела да пристигне во среда, четврток и петок, кога и Месечината ќе блесне во вашиот знак. Љубовта ви се насмевнува: романтични средби на хоризонтот!

РАК: РОМАНТИЧНА МЕСЕЧИНА!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Сабота!
Драг Рак, оваа недела може да сметате на прекрасна романтична Месечина која ќе блесне во вашиот знак помеѓу сабота и недела, давајќи ви викенд полн со емоции! На работа, сепак, може да се чувствувате малку поуморно: тоа е период на реорганизација за вас, во кој треба да се фокусирате на вашите цели и да барате нови сојузници… Ако не знаете дали да верувате на некоја личност или не, верувајте му на вашиот непобедлив инстинкт!

ЛАВ: СО МОЌТА НА МЕРКУР!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Среда!
Драг Лав, конечно оваа недела планетата Меркур ќе престане да ве попречува и ќе почне да делува во ваша корист! Почнувајќи од вторник, би можеле да пристигнат добри вести. Ситуацијата поврзана со работата која ве загрижува или ве загрижувала веќе некое време сега може да се реши. Среќна Месечина во среда, четврток и петок. Нервозни денови, пак, понеделник и првата половина на вторник…

ДЕВИЦА: НЕ СЕ ОБЕСХРАБРУВАЈТЕ!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Сабота!
Драга Девица, за жал оваа недела планетата Меркур ќе влезе во „непријателскиот“ знак на близнаците: во следниот период може да наидете на уште некои пречки, особено на професионално поле. Секоја тешкотија, сепак, ќе ви помогне да оцените нови решенија и да тргнете по патишта што не сте ги замислиле… Не се обесхрабрувајте и имајте вера! Тензии со партнерот во централниот дел од неделата… за да побарате дијалог подобро е да се фокусирате на викендот.

ВАГА: ЅВЕЗДИТЕ СЕ СО ВАС!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: четврток!
Драга Вага, планетата Меркур оваа недела повторно е активна во ваша корист, подготвена да ви приреди убави изненадувања! Доаѓаат вести за сите ваги кои можеле да чекаат без да се обесхрабрат, дури и ако првиот дел од годината ги ставил на тест… време е за одмазда! Сепак, планетата Марс останува во опозиција и ви носи многу умор… но од следната недела дефинитивно ќе биде подобро!

СКОРПИЈА: МЕРКУР ВЕЌЕ НЕ Е ВО ОПОЗИЦИЈА!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Сабота!
Драга Шкорпија, конечно оваа недела – почнувајќи од вторник – планетата Меркур повеќе нема да биде во опозиција со вашиот знак: во последниот период наидовте на разни пречки на вашиот пат, кои не ви дозволија да стигнете до целта што ви е важна, особено на професионален план… Сега ситуацијата ќе биде дефинитивно поповолна и ќе можете да ги добиете можностите што ги заслужувате.

СТРЕЛЕЦ: МЕРКУР ВО ОПОЗИЦИЈА
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Недела!
Драг Стрелец, со Јупитер и Венера во опозиција, подобро е да не се однесувате ризично: во овој момент подобро е внимателно да ги проценувате ситуациите, особено професионалните, кои се чини дека ве тестираат и нмојте да правите ризични избори. Од вторник и планетата Меркур ќе влезе во опозиција и нема секогаш да биде лесно да се најдат вистинските сојузници за извршување на вашите проекти: секоја ситуација ќе треба да се испита!

ЈАРЕЦ: БЕЗ ВОЗНЕМИРУВАЊЕ!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Понеделник!
Драг Јарец, вашата недела започнува со два дена со среќна Месечина, во кои може да добиете телефонски повик или подарок што не го очекувате, а кој ќе ви помогне за момент да го оттргнете вниманието од илјадниците мисли кои продолжуваат да ве мачат… Нека не ве фаќа вознемиреност: во преодна фаза сте и наскоро ќе можете се да гледате со јасност! Обрнете внимание на сабота и недела, со нервозна Месечина во опозиција.

ВОДОЛИЈА: ДОПОЛНИТЕЛНА ПРЕДНОСТ!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Среда!
Драга Водолија, планетата Меркур – почнувајќи од вторник – ќе направи поволен транзит за вашиот знак и ќе ви даде дополнителна предност во наредните недели! Вие сте сонувач и идеалист, некој кој сака да прави големи планови и кој не се плаши да ги следи своите цели: небото ќе ви помогне да ги најдете вистинските услови за добро да го искористите вашиот талент. Среќна Месечина во централниот дел од неделата.

РИБИ: МЕРКУР ВИ ГО СВРТИ ГРБОТ…
Среќен ден во неделата според ѕвездите: Понеделник!
Драги Риби, за жал оваа недела и планетата Меркур ќе ви го заврти грбот… На работа, во следниот период, може да наидете на уште неколку пречки, кои ќе ве наведат да ги преиспитате луѓето со кои работите: дали сте сигурни дека се вистински за вас? Запомнете дека денешните тешкотии ќе ве доведат до убава лична револуција до крајот на годината. Обложете се во среќните денови на Месечината – понеделник и вторник.

Слични објави

Александра Шијакоска е прекрасна трудница: „Господ знаеше колку си им потребно на нашите срца…“

Еспресо

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Еспресо

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Еспресо

„Опасен фраер е“! Марија Шерифовиќ откри кој е татко на нејзиниот син Марио, ја сподели оваа информација за него

Еспресо

Почина Стојан Андов (89) – првиот претседател на Собранието на независна Македонија

еспресо

Џенифер Лопез на одмор во Италија со Бен Афлек: Пејачката сака да го спаси бракот

еспресо
Се вчитува....