17.8 C
Скопје
06:21 - 13 јуни, 2024

(Видео) Род Стјуард запеа со гајдите на свадба на синот во Дубровник: Се јаде далматинска храна, гостите ги забавува клапа

Род Стјуарт е несомнено една од најголемите рокенрол легенди и еден од најпродаваните музичари на сите времиња, па затоа нема потреба да ве чуди огромниот интерес за венчавката во Дубровник на неговиот син Лиам и неговата избраничка Никол Артукович која се случува денес. Парот се заколна на вечна љубов пред Бога и сведоци во црквата на језуитите во Дубровник.

Како што пренесуваат хрватските портали, дождот кој почнал да паѓа пред церемонијата не успеал да го расипе доброто расположение на младенците и нивните гости, вклучително и на членовите на нивните многубројни семејства.

Новопечената невеста Никол Артукович пристгнала пред црквата по најсилниот дожд во друштво на нејзината кума Ела Бокавшек, сопственичка на култната сплитска Бокариа, и деверушите облечени во розови фустани, сите биле под чадори.

По излегувањето од црквата засвиреле гајди, со оглед на тоа дека Род Стјуард е со шкотско потекло. Род Стјуард запеал со гајдите.

Гостите понатаму на свадбата ќе ги забавува диџеј, а ќе има и други изненадувања. Младенката за овој голем ден посакала да ѝ пее далматинска клапа, но да има и девојки во традиционална носија кои ќе нудат пијалоци за гостите. Ќе се сервира храна по традиционално мени на градот Дубровник, пренесува хрватски Тпортал.

 

Слични објави

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо
Се вчитува....