18.8 C
Скопје
06:56 - 13 јуни, 2024

Северина покажа како вежба во шорцеви: „Уметницата мора да биде здрава“

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ сподели фотографии на кои позирала на час по пилатес. Таа седна на реформаторот во спортска облека, а потоа позираше за време на вежбањето.

За тренинг носела црни шорцеви и маичка со трегери.

„Уметницата мора да биде здрава“, напиша таа во описот на фотографиите, алудирајќи на текстот на песната „In Corpore Sano“, со која Констракта ја претставуваше Србија на Евровизија во 2022 година.

„Совршена си“, „Гордост моја, мома од село“, „Преубава“, „Најубава, најздрава, најмудра“, ѝ напишаа нејзините обожаватели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Слични објави

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо
Се вчитува....