-1.2 C
Скопје
07:08 - 30 март, 2023

(Фото) Најконтроверзен пост на Џорџина Родригез: „Сега не можат да кажат дека богатите жени не работат“

Сè што прави Џорџина Родригез се коментира, добро или лошо. Партнерката на Кристијано Роналдо е секогаш во центарот на медиумското внимание. Тоа не се смени и покрај тоа што таа замина да живее во Саудиска Арабија каде што игра Португалецот. Тоа беше радикална промена за неа и за нејзиното семејство, но се чини дека малку по малку се прилагодува, како што покажува на своите профили на социјалните мрежи.

На Инстаграм инфлуенсерката има 47 милиони следбеници и нејзините објави се многу коментирани. Во една од последните што ги прикачи на своите „стори“, изгледа како да им прати порака на сите што ја критикуваат. На сите им ги покажува проектите на кои е посветена, како на пример да биде амбасадор на неколку брендови за облека и накит. Работи и како модел.

Многу корисници на социјалните мрежи тврдат дека таа се што има му должи на Кристијано. Овие коментари не ѝ се допаѓаат на Џорџина и затоа сакала да испрати порака до сите оние кои така мислат за неа.

А во својата најнова „приказна“ прикачила фотографија на која се шета со чанта и кафе во рака, за да изгледа како да е во среде работен ден.

Оваа фотографија ја придружува со текстот: „Уште еден прекрасен ден на работа, за подоцна да не можат да кажат дека богатите жени не работат“.

Секако, оваа порака предизвика многу контроверзии на Инстаграм, каде што некои ја поддржаа Аргентинката, додека други повторно се позиционираа против неа.

Слични објави

Џереми Ренер низ солзи зборува за страшната несреќа: „Избрав да преживеам, си велев дека тоа нема да ме убие“

Еспресо

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо
Се вчитува....