-0.2 C
Скопје
03:34 - 30 март, 2023

(Фото) Ќерката на Хајди Клум е иста како мама, топ-моделка во подем: „Сакаме да танцуваме заедно“

18-годишна ќерка на супермоделката Хајди Клум се вика Лени и веќе ги следи стапките на мајка си започнувајќи манекенска кариера.

Лени веќе беше дел од рекламни кампањи на луксузните модни брендови, а неодамна се појави и во козметичката кампања на Диор, каде промовираше црвен кармин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leni Olumi Klum (@leniklum)

Хајди тукушто се пофали на социјалните мрежи со нова рекламна кампања на Лени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

Лени во интервју за Пипл изјави дека уште од мала била инспирирана од манекенската кариера на нејзината мајка. „Отсекогаш одев на работа со мајка ми и си мислев: „Ова изгледа многу забавно. Таа изгледа толку среќна додека работи“, вели таа и објаснува дека понекогаш и таа си играла со шминката што ќе ја донесе професионалниот шминкер на Хајди.

Сонот на Лени се оствари кога на 16-годишна возраст се појави на насловната страница на Вог Германија со нејзината мајка.

„Беше многу забавно. Тоа беше многу добар ден. Воопшто не бев нервозна. Бев толку возбудена“, продолжи таа.

Кога станува збор за врската на Лени со Хајди, тие двете се многу блиски. „Мајка ми и јас сме сосема складни една со друга, и сакаме да танцувавме заедно“, вели Лени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leni Olumi Klum (@leniklum)

Лени моментално студира внатрешен дизајн во Њујорк додека балансира со своето време на модните писти и снимањата.

Инаку, Лени е ќерка на Хајди од врската со италијанскиот бизнисмен Флавио Бриаторе, но потоа девојчето го прифати како свој татко поранешниот сопруг на Клум, Сил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leni Olumi Klum (@leniklum)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leni Olumi Klum (@leniklum)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leni Olumi Klum (@leniklum)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....