10.8 C
Скопје
10:48 - 10 декември, 2022

(Фото) Џорџина Родригез блесна на Латино Греми Авардс: Секси фустан што малку остава на фантазијата

Девојката на Кристијано Роналдо, манекенката Џорџина Родригез се појави на Латино Греми наградтите облечена во тесен светлива фустан со „спушени“ раменици и вртоглав шлиц.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by georgi💌 (@crisgina_idol)

Минатиот четврток, на 17 ноември, во Лас Вегас се одржа 23-тото доделување на Латино Греми наградите. Меѓу гостите беше и Џорџина Родригез – девојката на Кристијано Роналдо излезе на црвениот тепих во тесен фустан на „Philosophy di Lorenzo Serafini“ со голи рамена и шлиц до бутот. Изгледот го компетираше  со стилето сандали Le Silla и накит Chopard.

Во 2016 година, Џорџина Родригез започна да се забавува со напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо. Фудбалерот и манекенката имаат две заеднички деца: 5-годишната Алана и седуммесечната Бела. Спортистот има уште три деца: 12-годишниот Кристијано Џуниор и 5-годишните близнаци Ева и Матео.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

На прашањето за венчавката со Родригез неодамна одговори „Сега не размислувам за тоа, но можам да го замислам тоа во иднина. Мислам дека и јас и тој го заслужуваме тоа. Но, досега ова не е дел од моите планови, но во иднина – да, сакам да го сторам тоа “, рече таа во интервју за The Sun.

Слични објави

Што да (не) правите на денот на св. мч. Јакoв Пeрсијанeц: „Сите молитви денес ќе бидат одговорени“

Еспресо

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо
Се вчитува....