03:44 - 23 јуни, 2024

(Фото) Братска љубов: Иван Босиљчиќ стигна во Грција за да го поддржи Никола Роквиќ

Никола Роквиќ, популарниот пејач, ја започна својата хуманитарна мисија собирајќи средства за детска онкологија.

Роквиќ пеш тргнал од Белград кон манастирот Свети Нектариј Егински на Егина, Грција, со цел да ја заврши својата хуманитарна мисија. На ова хуманитарно патување многу луѓе му дадоа поддршка, а вчера во Грција пристигна и српскиот познат актер Иван Босиљчиќ. Неговото доаѓање предизвика голем ентузијазам кај Никола, кој беше длабоко трогнат од гестот на неговиот пријател.

„Мојот брат Иван Босиљчиќ ми го облагородува срцето!!! Благодарам засекогаш!!“, напиша Роквиќ на својот инстаграм-профил изразувајќи благодарност и радост за поддршката што ја добил. „Има луѓе кои поради братска љубов одвојуваат време, летаат, слетуваат, како рајски птици, носат благодат, радост и потврда дека човекот не може да живее без човек!!!“, напиша Роквиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic)

Поддршката на Иван Босиљчиќ не само што ја зацврсти решителноста на Роквиќ, туку и инспирираше многумина да се приклучат на оваа благородна мисија. Патувањето на Роквиќ до манастирот Свети Нектариј Егински стана симбол на солидарност и братска љубов, покажувајќи колку е важно да се има поддршка од блиските луѓе.

Слични објави

Данијела Мартиновиќ ги предупреди своите следбеници: Ова е лажен профил, испраќа лажни пораки

Еспресо

(Видео) Ана Николиќ му запеа на дечкото: Сегашната те буди, вели поранешната ти стигна

Еспресо

Бен Афлек конечно откри зошто е секогаш лут и безволeн на фотографиите: „Луѓето проектираат нешто на мене што јас воопшто не го чувствувам“

еспресо

(Фото) Сања Маринковиќ е „авион“ во шестата деценија: Во бикини на Ибица

еспресо

Уште една екс-девојка му помага на Бен Афлек да го преброди разводот со Џеј Ло: Таа е Гвинет Палтроу!

еспресо

(Фото) Дали е ова најзгодната Србинка? Се соблече сопругата на Огњен Амиџиќ, го покажа телото три месеци по породувањето

Еспресо
Се вчитува....