24.8 C
Скопје
15:57 - 3 октомври, 2023

(Фото) Белгија прва го избра својот претставник за Евровизија, Томас Мустин е вистинска ѕвезда и актер

Белгија е првата држава која го избра својот евровизиски претставник на следното издание на Евровизија – 32-годишниот Томас Мустин, познат по уметничкото име Мусти.

Мусти е голема ѕвезда во Белгија, пејач со два студиски албуми и актер кој ја освои публиката со улогата во претставата „Ромео и Јулија“ во театарот во Лиеж.

Исто така, тој е и судија во белгиското издание на шоуто „Drag Race Belgique“, исклучително популарна дрег франшиза.

во 2024 година, освен што ќе ја претставува својата земја на Евровизија, тој ќе глуми и во новиот филм на Мајкл Бланшар – „La nuit se traine“.

Како потсетување, 68. издание на Изборот на песна за Евровизија ќе се одржи 7, 9 и 11 мај 2024 година во Малме, Шведска. Оваа скандинавска држава е следната земја-домаќин на фестивалот по годинашната победа на пејачката Лорин со песната „Tattoo“.

Слични објави

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо
Се вчитува....