10.8 C
Скопје
09:59 - 10 декември, 2022

Астро прогноза за понеделник, 3 октомври

Овен
Не се залажувајте себеси дека некој зборува негативни нешта зад вашиот грб, тоа ќе биде невозможно. Смеата ќе биде присутна каде и да се појавите, но не верувајте во искреноста на секоја насмевка. Не можете да го поднесете неразумното однесување на луѓето околу вас, па тоа ќе им го кажете отворено.

Бик
Првата половина од денот е погодна за официјални контакти, средби со важни луѓе и посети. Утрото ќе се покаже најпродуктивно. Работите стануваат интензивни, но без грижи, вие добро ќе се снајдете. Одново оценете ја ситуацијата, постои начин како да ги промените работите кои не ви се допаѓа во која насока одат.

Близнаци
Средбите со некои нови луѓе ве инспирираат и ве прават покреативни. Станувате посесивни во врската, но внимавајте да не го пренесете тоа и на партнерот, затоа што мошне сте чувствителни денес. Ќе мора да ги прифатите туѓите идеи за некои финансиски проекти што само ќе ви помогнат да ја подобрите ситуацијата.

Рак
Можен е прилив на пари на вашата сметка. Станува збор за нешто што било одлагано или доцнело поради бирократски причини. Средете си ги мислите и ослободете се од непотребните грижи, а потоа концентрирајте се на вашите животни цели. Мора да заборавите на одредени принципи, ако сакате врската да ви напредува.

Лав
Ќе покажете импресивни резултати во работата, а за тоа е најзаслужна вашата интуиција. Послушајте ја. Имате планови да направите некоја радикална промена во кариерата. Поправете си ги грешките и продолжете понатаму на работа. Премногу непотребни прашања си поставувате на љубовен план.

Девица
Имате креативни идеи, не се двоумете дали да ги изразите пред надредените, бидејќи ќе ви донесат поени плус за напредување. Ваш колега ќе има мошне добра идеја, прифатете ја и продолжете со работа – ќе ви ја олесни работата. Денес, вашата толеранција ќе ви биде најмоќна алатка со партнерот.

Вага
Престанете да летате низ животот и започнете да внимавате на деталите. Запишувајте наместо да паметите, така прават успешните луѓе. Можно е да забележите дека вашата среќа зависи од состојбата во вашата љубовна врска. Ќе се смеете кога нештата се движат во посакуван правец, а тивко ќе тагувате кога нешто не е во ред.

Скорпија
Ве очекува интересен разговор со саканата личност, бидете искрени и отворени. Изборите што ќе ги направите денес ќе се покажат поважни отколку што можете да замислите. Не ги одбивајте колегите, помогнете им ако побараат помош. Сериозни сте да напредувате, бидете дипломатски настроени и никој нема да може да ве сопре.

Стрелец
Не се плашете да преземете иницијатива за да го направите вашето живеалиште ваше царство. Разбудете ја вашата уметничка душа. Така, она што ќе го создадете пред себе ќе биде неверојатно. Ќе имате можност да научите одредени работи на работа кои ќе ви бидат корисни во иднина.

Јарец
Препуштете се на страста, ќе ви донесе нови искуства на љубовен план. Вашата желба за поголема среќа во животот ќе им биде посебно привлечна на луѓето, па можно е склопување на нови пријателства. Не се сомневајте во себе, бидете храбри на професионален план. Не реагирајте импулсивно пред партнерот.

Водолија
Не носете одлуки кои влијаат на туѓите животи денес, бидејќи голема е веројатноста да бидете гледани со презир. Доколку морате да засегнете нечиј живот на негативен начин, имајте доблест да се извините. Многу е важно да го зачувате имиџот што сте го граделе со години, а кој може да се сруши со само еден потег.

Риби
Работите конечно ќе почнете да ги гледате од позитивен агол, а тоа посебно ќе го забележат најблиските. Потребна ви е поголема слобода за да можете да се концентрирате на работата, не го трошете времето на празни разговори. Време е целосно да се препуштите на моментите исполнети со страст и да уживате во љубовта.

 

Слични објави

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо
Се вчитува....