24.8 C
Скопје
14:46 - 13 август, 2022

(ВИДЕО) КАЛИОПИ: Се ближи 16. октомври … А тагата сè посилно и посилно го стега моето грло

16 октомври, 2007 година – како гром од ведро небо утрото одекна веста на целиот Балкан дека загина најголемата музичка ѕвезда на овие простори, Тоше Проески.

Иако годините минуваат, болката останува иста, како за семејството, неговите ванови, но и голмиот број на соработници и колеги на Проески.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Skopjeinfo.mk (@skopjeinfo.mk)


Нашата позната пејачка Калиопи Букле на својот инстаграм – профил сподели видео во кое се слуша дел од нејнзина песна чии стихови ги посвети на Тоше и болката која се уште ја чувствува по неговата загуба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

– Барем да си тука и да те имам покрај себе. За барем уште еднаш моите раце сега да те прегрнат, се дел од стиховите на песната на Калиопи кои ги пишува и во описот на објавата дополнувајќи:

– Се ближи 16 -ти октомври … А тагата се посилно и посилно го стега моето грло, Букле го завршува  описот на објавата со насловот на песната „Барем да си тука“ (Bar da si tu) – Тоше Проески.

Слични објави

Познато е кој англиски град има најголема шанса да ја организира Евровизија 2023, Лондон не е меѓу 7-те кандидати

Еспресо

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо
Се вчитува....