Том и Џери се враќаат со нови авантури во игран филм

Безвременските ликови од цртаниот филм со кој пораснаа многу генерации, сега се враќаат со нови лудории. Приказната за нашата омилена и добро позната мачка, Том и глушецот Џери кои живеат во иста куќа надмудрувајќи се веќе 80 години ќе се обидат да ги фасцинира новите генерации!

Instagram
Instagram

Оваа традиција ќе продолжи во нов филм чија премиера е закажана за 2021 година. Том и Џери се враќаат во нов хибрид од анимиран и игран филм.

Режисерот Тим Стори изјави дека филмот се снима во реалниот свет а Том и Џери ќе бидат додадени со анимација. Том и Џери ги продолжуваат своите лудории во тотално друго време. Иако главните ликови се анимирани во сличен стил, новиот филм ќе ја задржи формата односно главните ривали повторно нема да имаат гласови.  

Instagram
Instagram

Клои Грејс Мортез игра организатор на гламурозна свадба во хотел во Њујорк и очекува глушецот Џери да се исели од хотелот каде што ќе се одржи венчавката.

Instagram
Instagram

Во новиот трејлер може да се забележи препознатливата естетика, но со нов и модерен изглед.

Слични објави

Мејкап артистот на Ким Кардашијан, Марио Дедивановиќ јавно призна дека е хомосексуалец

Igor

Овие сестри заработуваат милиони продавајќи селотејп за подигнување на градите

Igor

Кристина Мандарина ги покажа огромните гради – „За големи формати“ (ФОТО)

Еспресо

Селена Гомез искрено: Коментарите дека сум дебела ме уништија! (ВИДЕО)

Igor

Згодната Бјанка ужива на Сицилија (ФОТО)

Igor

Ја нервираат гласините дека се дрогирала: “Никогаш во животот не сум земала хероин”

Igor

Остави Коментар

19 − четиринаесет =

Слични објави

РАЗГАЛЕНИ ЅВЕЗДИ: Ова се холивудските лица кои имаат НАЈБИЗАРНИ барања и желби

Igor

Одмор од соништата: НАЈПЛАТЕНИОТ холивудски актер со семејството во Италија (ФОТО)

Igor

КАКВА МАЈКА, ТАКВА ЌЕРКА: Тамара и Хана „шијат“ кај ист кројач (ФОТО)

Igor

Скандалот со естрадната проституција во Србија зазема огромни размери, а вмешан е и ТОЈ!

Igor

СЕ ШУШКА: Меган Маркл веќе се породила?

Igor

Познатата блогерка Љупка не сака ладно: Минијатурно бикини и на плажа во Дубаи! (ФОТО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarian