11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

СУПЕР МАРИО ДОАЃА НА МАЛИТЕ ЕКРАНИ: Со опасна актерска екипа!

Во кино салите на крајот на 2022 година, пристигнува анимираниот филм инспириран од светот на игрите на Супер Марио Брос, а за ликовите ќе го позајмат својот глас, врвна екипа на холивудски актери, вклучувајќи ги и Крист Прат и Ања Тејлор- Џој, пишува „Би-Би-Си“.

Крис Прат ќе го позајми гласот на дебелиот италијански водоинсталатер Марио, Чарли Деј на неговиот брат Луиџи и Ања Тејлор-Џој на принцезата Праска. Џек Блек ќе го нарира негативецот Баусер, Сет Роген – Магарето Конг, а Киган-Мајкл Ки ќе биде Жабата. Ниту еден од актерските нема италијанско потекло, што предизвика жестока дебата и безброј шеги на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by chris pratt (@prattprattpratt)

Дали актерите ќе го имитираат италијанскиот акцент не е познато, но во видеото објавено на „Инстаграм“, Прат рече дека „работел напорно“ на гласот на главниот лик. Исто така, открил дека оваа улога е остварување на неговиот сон, со оглед на тоа што како дете често ја играл токму таа игра.

Слични објави

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д

(ВИДЕО) 14 ГОДИНИ ТАГА ПО ТОШЕ: А кој може тебе да те заборави?

М.Т
Се вчитува....