36.8 C
Скопје
12:25 - 18 јули, 2024

Од малолетна проститутка до црвениот тепих во Кан

Захиа Дехар е најпознатата француска проститутка која во центарот на вниманието на јавноста дојде пред една деценија поради фудбалските репрезентативци, Френк Рибери и Карим Бензема, а денеска гордо чекори на црвениот тепих во Кан.

Најтешките денови за Захиа Дехар се зад неа, откако пред девет години, јавноста откри дека сексуални услуги им давала на Рибери и Бензема. Тогаш 15-годишната малолетната проститутка имаше сексуални односи со двајцата фудбалери, но самата Захиа им зборувала дека не е малолетна, и има 18 години. Поради тоа, двајцата фудбалери беа ослободени од обвинението, а Захиа Дехар призна дека била роденденски подарок за Рибери за што добила 700 евра.

По „фудбалската афера“, почна да работи како фото модел, на модна ревија дури носеше модели и на светски познатиот Карл Лагерфелд, а сега веќе се испроба и во филмската индустрија. Захиа Дехар ја игра главната улога во филмот „Лесна девојка“ на режисерката Ребека Златковски, со која се појави на филмскиот фестивал во Кан.

 

Слични објави

Анџелина Џоли го моли Бред Пит: „Прекини ги судските случаи“

еспресо

Ќерката на шеикот од Дубаи го остави сопругот преку Инстаграм: „Драг мажу, додека си зафатен со други жени…“

еспресо

Мајката на Шенен Доерти ја прекина тишината, за првпат по смртта на нејзината ќерка: Невозможно е да се прочита без солзи

еспресо

Нови детали за врската на Џони Деп со Русинката: „Не сакаат етикети на дечко и девојка“

еспресо

(Видео) „Камен“ пијана ја пее американската химна пред полн стадион: Пејачката призна и најави лекување против порокот

еспресо

(Фото) Голема прослава во семејството Ѓоковиќ: Братот на Новак го слави 29. роденден

еспресо
Се вчитува....