НЕ СЕ ПРЕДАВААТ: Овие хороскопски знаци НЕ ВЕРУВААТ во хороскоп

За едни хороскопот е вид на секојдневна забава, за други е основа за животни одлуки, а пак има и такви што целосно го игнорираат и не веруваат во него.

Откријте за кого се работи:

БИК

Астрологијата не е нешто што го привлекува нивното внимание, но скептичните Бикови воопшто не ја прифаќаат како концепт. Познати се по тоа што се темелни, практични и реални, а хороскопот им е сложен и мистериозен, а тоа е далеку од нивните убедувања.

БЛИЗНАЦИ

Кога им чини, тие се поборници на астрологијата. Но, доколку нешто од напишаното не им одговара, веднаш се противат и велат дека тоа е голема глупост. Колку и да се логични како личности, нивната двојна природа прави да се менуваат согласно ситуацијата.

ДЕВИЦА

На прагматичните Девици не се обидувајте да им „продавате“ бесмислици, бидејќи тие веруваат само во факти, анализи и детали. Постојат аспекти на астрологијата кои немаат смисла за нив, па затоа и ја отфрлаат во целост.

ЈАРЕЦ

Јарците се познати по тоа што се традиционални и практични личности, а за нив хороскопот е само губење време. Многу е веројатно дека ќе најдат „дупки“ во астролошката логика, а доколку се случи нешто да им биде погодено, тие сепак потајно оставаат простор дека можеби има нешто точно во хороскопот.

БОНУС ВИДЕО:

Слични објави

Мадона се „журкаше“ во Тел Авив

Igor

Бламирање во Рим: Популарниот глумец нападнал непозната жена

Igor

И Македонците можат да гласаат за неа: Мила денеска ја претставува Македонија на детската Евровизија

Igor

Џоли пијана ѝ се јавила на Анистон да ѝ каже дека Бред Пит ја изневерува

Еспресо

Ќерката на Ума Турман е копија на Мија Волис од култниот „Pulp Fiction“ (ФОТО)

Еспресо

Средбата на Хоакин Феникс и принцот Вилијам поттикна дискусија: Дали актерот го исмеа принцот? (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

1 × оне =

Слични објави

Скопската барбика се маскираше, но погледите одат на друго место! (ФОТО)

Еспресо

Видео хороскоп 14 август 2019, среда

Igor

Ноне го покажа новото момче (ФОТО)

Igor

Мајко мила, од што е направена оваа жена: Џеј Ло се прошета на модна писта (ФОТО)

Igor

Дизајнерката Ивана Кнез речиси гола на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Вељко Ражнатовиќ со фото најави ВАЖЕН НАСТАН, но откри и важен детаљ од ЛУКСУЗНИОТ ДОМ на Дедиње (ФОТО)

Igor