17.8 C
Скопје
05:49 - 24 септември, 2023

НЕ СЕ ПРЕДАВААТ: Овие хороскопски знаци НЕ ВЕРУВААТ во хороскоп

За едни хороскопот е вид на секојдневна забава, за други е основа за животни одлуки, а пак има и такви што целосно го игнорираат и не веруваат во него.

Откријте за кого се работи:

БИК

Астрологијата не е нешто што го привлекува нивното внимание, но скептичните Бикови воопшто не ја прифаќаат како концепт. Познати се по тоа што се темелни, практични и реални, а хороскопот им е сложен и мистериозен, а тоа е далеку од нивните убедувања.

БЛИЗНАЦИ

Кога им чини, тие се поборници на астрологијата. Но, доколку нешто од напишаното не им одговара, веднаш се противат и велат дека тоа е голема глупост. Колку и да се логични како личности, нивната двојна природа прави да се менуваат согласно ситуацијата.

ДЕВИЦА

На прагматичните Девици не се обидувајте да им „продавате“ бесмислици, бидејќи тие веруваат само во факти, анализи и детали. Постојат аспекти на астрологијата кои немаат смисла за нив, па затоа и ја отфрлаат во целост.

ЈАРЕЦ

Јарците се познати по тоа што се традиционални и практични личности, а за нив хороскопот е само губење време. Многу е веројатно дека ќе најдат „дупки“ во астролошката логика, а доколку се случи нешто да им биде погодено, тие сепак потајно оставаат простор дека можеби има нешто точно во хороскопот.

БОНУС ВИДЕО:

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо
Се вчитува....