Модна дипломатија на дело: Џил Бајден испрати силна порака со овој изглед

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, ја даде својата последна изјава во вторникот во Делавер пред да се упати кон Вашингтон со неговата сопруга, првата дама, Џил Бајден, пред церемонијата на инаугурацијата.

Profimedia
Profimedia

Неговиот емотивен говор, во кој им се заблагодари на пријателите и семејството за нивната поддршка во текот на годините, беше поддржан од 69-годишната Џил Бајден која се одлучи за модна комбинација во доминантна виолетова боја.

Profimedia
Profimedia

Во политиката, виолетовата боја често се смета дека е симбол на единството затоа што ги комбинира црвениот мотив на Републиканската партија и сината боја на Демократската партија кои кога ќе се соединат како основни бои ја креираат виолетовата боја. Виолетовата нијанса во политичкиот контекст, многумина ја толкуваат и како поддршка на женското право на глас.

Instagram
Instagram

Џил се одлучи за во елегантен виолетов модел на палто до колена со фустан кои совршено одговараа на ракавициte во јоргован боја и цветната заштитна маска. Како што се испостави, станува збор за парчиња облека потпишани од дизајнерот Џонатан Коен со седиште во Њујорк, а на нив им се придружи и торба потпишана од брендот Тајлер Елис во светло виолетова нијанса.

За да ја смири доминацијата на моќните нијанси на виолетова боја, Џил Бајден го заокружи изгледот со неутрални салонки со потпис на познатиот малезиски дизајнер на обувки Џими Чу.

Слични објави

СО СВОИТЕ ГРИМАСИ ГО НАСМЕА ЦЕЛИОТ СВЕТ: Синот на Рожер Федерер на Вимблдон ги привлече сите погледи (ФОТО)

Igor

Северина бега од гуските, фановите „умираат“ од смеење! (ВИДЕО)

Еспресо

Џеј Ло во проблеми – Поради една фотографија ќе мора да плати 150.000 долари

Igor

4 хороскопски знаци на кои ова лето ќе им биде исполнето со секс

Igor

Косата повеќе нема да ви паѓа благодарение на оваа природна маска: Потребна ви е само една намирница!

Милена Ризовска

Непрепознатлива! Адел се пофали со новиот изглед

Слободен печат

Остави Коментар

Осумнаесет − пет =

Слични објави

НЕ ЖАЛЕЛ ПАРИ: Музичарите добија ОГРОМЕН бакшиш по раѓањето на синот на Дарко Лазиќ

Igor

Ова видео ќе го разберат само тие што имаат ќерка: Андреј од ДНК во љубовен танц со неговата Јана!

Васко Спасоски

Почна обложувањето за Евровизија 2020: Според обложувалниците, Македонија ќе заврши на 38. место

Еспресо

Ирина Шајк и Бредли Купер конечно се договорија околу старателството!

Еспресо

ОВА СЕ УШТЕ НЕ Е ВИДЕНО: Пејачката среде настап ја подигна маицата и ги покажа голите гради (ФОТО)

Еспресо

Момчето од „Терминатор 2“ уловено во бар – Неговиот изглед ги шокираше сите (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian