НИКИ МИНАЖ ОБВИНЕТА ЗА АНТИВАКСЕРСТВО: Раперката ја шокираше јавноста со својата приказна

Обожавателите на раперката Ники Минаж ја молат да престане да шири паника за вакцината против ковид-19, откако на „Твитер“ објави приказна за тоа дека некој во Тринидад доживеал невообичаени и прилично лоши несакани ефекти.

„Мојот братучед во Тринидад нема да ја прими вакцината затоа што негови пријател ја примил и станал импотентен. Му отекле тестисите… Неговиот пријател требаше да се ожени неколку недели после тоа, но девојката сега ја откажа свадбата. Затоа, молете се за тоа и обидете се да бидете сигурни во одлуката, а не да ве малтретираат“, напиша Минаж на својот твитер-профил..

Нејзината објава привлече големо внимание, а многу новинари се прашуваа дали на Минаж ѝ следува некаква санкција од „Твитер“ или дали ќе биде цензурирана оваа објава поради „медицински дезинформации“ што платформите на социјалните медиуми ги забрануваат во согласност со одлуката на Белата куќа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbie (@nickiminaj)

Некои обожаватели на пејачката исто така беа вознемирени, а еден дури ја замоли да се „образува на оваа тема“, бидејќи „индивидуалните случаи не треба да се користат за да се одрече вакцината“. Обожавателот додаде: „Погледнете ги истражувањата. Вакцините се многу ефикасни. Тоа е факт. Ова не е мислење“.

Други пак, шпекулираа дека пријателот на нејзиниот братучед имал рак на тестисите или наместо тоа страдал од некоја сексуално пренослива болест, и дека не можел да има таква реакција на која било вакцина за ковид-19 што ја примил.

Самата Минаж вели дека не е против вакцинација

Сигурна сум дека и јас ќе се вакцинирам затоа што морам да одам на турнеја итн.“, рече Минаж обраќајќи се на еден нејзин обожавател.

„Многу земји нема да дозволат луѓето да работат без вакцина. Дефинитивно би препорачала да се вакцинираат. Мораат да ги хранат своите семејства“, додаде Минаж.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbie (@nickiminaj)

На обожавателот кој коментираше дека ја примил вакцината и дека не се заразил од вирусот, раперката му одговори: „Тоа е неверојатно душо. Ова е норма“.

„Зошто не го кажа тоа веднаш?“, ја праша некој, на што Минаж одговори: „Затоа што кажувам што сакам, кога сакам, како сакам. Интернетот не ме плаши“.

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.

ШТО ЗНАЧИ КОГА СОНУВАТЕ ДЕКА ПАЃАТЕ: Психолозите имаат објаснување

И. Т.
Се вчитува....