7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ФОТО) МАРЈАНА СТАНОЈКОВСКА КАКО КРУЕЛА ДЕ ВИЛ: Нашата позната манекенка и лото – девојка е подготвена за викенд

Облечена во елегантни тоалети, но и секојдневни, лежерни комбинации на облека, манекенката го привлекува вниманието на своите 112 000 фанови кои ја следат на социјалната мрежа „Инстаграм“.

Овој пат Марјана Станојковска го привлече нашето внимание со нејзиниот моден избор. На својот инстаграм – профил манекенката  објави фотографија на која е облечена во лелеава кошула со прин кој потсетува на капутот на култната Круела де Вил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)


За оваа кошула не биле жртвувани далматинци бидејќи Станојковска ги сака животните. Манекенката секојдневно не воодушевува со прекрасни модни комбинации кои ги споделува на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)


Наближува „Ноќ на вештерките“ кој се повеќе и повеќе се одбележува и кај нас, а оваа година ликот на Круела де Вил се претпоставува дека ќе биде популарните маски благодарение на филмот „Cruella“, со Ема Стоун во главна улога.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)


Ема Стоун ја глуми култната Круела, а новиот игран долгометражен филм зборува за бунтовничките рани денови на озлогласената и модерна негативка, легендарната Круела де Вил. Филмот е сместен во 1970-те во Лондон, во средина на панк рок револуцијата, и ја следи младата измамничка Естела, паметна и креативна девојка одлучна да се прослави со својот дизајн.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cruella (@disneycruella)

Со оваа објава може и ќе ја инспирираме нашата Марјана доколку реши да се маскира на 31 октомври.

Слични објави

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.
Се вчитува....